Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыҚмж жаратылыстану "Адамдар жануарлардан не алады" (1 сынып)

Қмж жаратылыстану "Адамдар жануарлардан не алады" (1 сынып)

Скачать материал

Пән: жаратылыстану

Сынып: 1 «А»

Күні: 27.10.17.                                                                               

Бөлімше тақырыбы/дағдылар:

2-бөлім. 2.2.Жануарлар

3- сабақ  Адамдар жануарлардан не алады?

Мұғалім: Абуева Р.Т.

 

Оқу мақсаттары (ОМ) ұзақ мерзімді жоспардан

1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;

1.1.1.1 қоршаған әлем құбылыстары,үдерістері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін түсіндіру

Жетістік критерийі:

(1. Блум таксономиясын қолдану;

2. сандық мәліметтерді қолдану;

3. оқушыларға қолдау көрсетудің әртүрлі тәсілдері)

 Барлық оқушылар: жабайы және  үй жануарларын біледі.

Көпшілігі: жабайы жануарларды үй жануарларынан ажырата алады;

Кейбір оқушылар: қоршаған ортаның құбылыстарын, үдерістерін және нысандарын зерттеу қажеттілігін түсінеді.

Бағалау критерийлері        

 

Үй жануарларынан алынатын өнім себептерін біледі

Жануарлардың адамға пайдасын талдай алады.

Жануарларды зерттеуде қорытынды жасай алады.   

Тілдік мақсаттар

Негізгі термин сөздер мен сөз тіркестері:

Тері – кожа – leather (леде)

Жүн – шерсть – wool ( уоел)

Сүт -  молоко - milk

Жұмыртқа – яйцо – egg (еггі)

Ет – мясо – meat (мит)

Сабақта диалог/жазылымға қажетті сөз тіркестер:

-Үй жануарларын атаңдар.

-Үй жануарларының қандай пайдасы бар?

-Үй жануарларынан қандай өнімдер алынады?

Құндылықтар

Еңбекқорлық, жауапкершілік, сыйластық.

Пәнаралық байланыстар   

Дүниетану, сауат ашу пәндерімен ортақ тақырыптар аясында байланысады

Ресурстар

 Аудиожазба , таныстырылым , жастықша, құс қауырсыны, ламинадталған қағаз, кеспе суреттер.

Оқулық (26-27 бет), дәптер (16 бет, 1 жұмыс парағы)

Сабақтың жоспарлау кезеңдері

 

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

 

 

Ой қозғау

 

Оқыту әдістері (Оқыту мақсатына қалай қол жеткіземін?  

 

 

Ұйымдастыру кезеңі:

Қошақаным әні

Алдыңғы білімді өзектендіру. Лездеме сұрақтар:

-         Қой қандай жануар?

-         Түлкі қандай жануар?

-         Үйде қандай жануарларды ұстаймыз?

-         Үйлеріңде қандай үй жануарлары бар?

-         Жануарлардан қандай өнімдер алынады?

Бағалау әдістері

(Оқушылардың оқу мақсатына қол жеткізгенін қалай түсінемін/білемін?)

 

 

 

 

Жапырақтар артына жазылады

 

 

Бас бармақ

Саралау тәсілдері

(Оқушыларға қалай қолдау көрсетемін)

 

Әнді айтады.

Кейбір балалар өткен сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді.

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ізденуді ұйымдастыру

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

Сергіту сәті

Жазылым.   

  Топтық тапсырма

1 қатар: үй жануарларын жапсырмалайды.

2 қатар: жабайы жануарларды жапсырмалайды.

3 қатар: Үй құстарын жапсырмалайды.

Дескриптор: жабайы және үй жануарларын ажыратты.

Тыңдалым. Аудио жазбаны тыңдау

Тірек сөздерді таныстыру:

Тері – кожа – leather (леде)

Жүн – шерсть – wool ( уоел)

Сүт -  молоко - milk

Жұмыртқа – яйцо – egg (еггі)

Ет – мясо – meat (мит)

Бүгінгі өтетін тақырыбымыз не жайлы болмақ?

Бұл сабақтан сендер нені білеміз деп ойлайсыңдар?

Сабақ тақырыбы мен мақсаты шығарылып алынады.

Оқулықпен жұмыс: мұғалімнің түсіндірмесі.

(Т,Қ) Оқулықпен жұмыс

«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

Сұрақ:

-Дүкендерге азық – түлік қайдан әкелінді?

-Өнімдер қайдан алынады?

-Үй жануарларынан қандай  азық – түлік өндіреді?

-Азық – түлік өнімдерінен басқа тағы не  алынады?

Дескриптор: дүкендерге азық-түлік қайдан әкелінетінін білді.

Дүкенге саяхат

Қайталау  

Дәптермен жұмыс.

Аквариумдағы балық жайлы әңгімелеу.

Мұғалімнің түсіндірмесі кейбір азықтарды көрсету дүкеннен алынатын жеке кәсіпкерлер жайлы атап өту.

Зерттеушілік тапсырма. Құс қауырсынымен танысу. Жастықша жасау.

 

Оқушылар топта  бір-бірін бағдаршам арқылы бағалайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Себеттен жемістерді  жинай отыра сұрақтарға жауап береді.

 

Қол шапалақ

 

 

 

«Бас бармақ» тәсілі

 

Зенченко К серіктестік жайлы айту

Оқушылардың көбі ажырата алады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар сабақтың мақсатын алып шығады.

 

 

 

 

Оқушылар жұпта талқылайды

 

 

 

Ибраһимнің әңгімелеулері

 

 

Мамықтан жастықша жасаулары

Сабақтың соңы

Сабақ басында қойылған критерий және күтілетін нәтиже бойынша рефлексия жасау тәсілі арқылы кері байланыс жүргізу.

 

 

 «Стикер»

 

Смайлик тұсына жапсырады

Өткізген сабақ бойынша мұғалімнің рефлексиясы 

1) ОМ жеткен және жетпеген оқушылар саны

2) Егер жетпесе, себебі не?

3) Жоспардан қандай ауытқулар болды, неге?

 ОМ жеткен оқушылар түгелі жетті.

 

 

 

Сабақ жоспары кезеңдері жас ерекшеліктеріне сай болды.Ауытқулар болған жоқ.

Жалпы баға

ОМ жету үшін қандай әдіс – тәсілдер тиімді болды? ОМ жету үшін дүкенге саяхат және зерттеушілік тапсырма тиімді болды.

Сабақтың жақсы өтуіне не әсер етуі мүмкін еді? Сабақтың өн бойында ойын элементтерінің қолданылуы жақсы өтуге әсер етті. Формативті бағалаудың қолданылуы, оқушылардың ынталанылуына әсер етті.

 Келесі сабақта неге көңіл қою керек (сыныптың, оқушылардың жетістіктері мен кемшіліктері) ? жылдамдықпен жұмыс жасауға төселдіру, бір - бірін тыңдауға.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қмж жаратылыстану "Адамдар жануарлардан не алады" (1 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Ученый секретарь

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
